Büyüler, Genel

Babil Büyüsü Nedir?

Kur’an’da isimleri “melek” sıfatıyla anılan Hârut ve Mârut’un Bâbil Havrasında görevli, sâlih iki bilge kişi oldukları; “melek” sıfatının kendilerine mecâzî anlamda teşbîhen verildiği, Eski Ahid ve Hıristiyan yazılarından anlaşılmaktadır. Nitekim benzer bir “melek” deyimi Kur’an’da Ahid Sandığı’nı
taşıyan Yahudi rahipleri için de kullanılmıştır. Babil büyüsü bu iki melek tarafından karı koca arasını düzeltmek için, aşk ve muhabbeti arttırmak için yapılan bir büyüdür. Fakat bu büyüler melekler tarafından insanlara öğretilip sonra yanlış ellerde kullanılmaya başlanınca büyü yasaklanmıştır. Büyünün varlığını her inanan kabul etmelidir. Çünkü kutsal kitapların hepsinde büyüye yer verilmiştir.

Babil büyüsünü kimler yapıyor?

Büyücülüğün en çok yaygınlaştığı yer ve tüm dünyaya yayıldığı yer babil olarak tahmin edilmiştir. Bakara suresi 102. ayette büyü konusunda medine yahudileri ile Hz. Muhammed arasında tartışma çıkınca bu ayet inmiştir. Bunun yanısıra yapılan babil büyüsü diye birşey yoktur. Sadece orada adlandırılan olay babilde geçtiği için babil büyüsü adını almıştır. Gerçek ve elem verici büyüler, ak büyülerde babilde yapılmaktaydı.

GERÇEK HOCA
0536 549 81 97

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir